Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 Yazarı admin 0

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat alanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka kuruluşu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim bölümünde eş olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çhileışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, basketbol kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arz aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yanı saf Türkiye’nin en önemli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda arz almaktadır.

KALKO, eğitim alanında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı biröte dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biröte öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko