Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 Yazarı admin 0

Fakat hesabınıza daim giriş yaratıcı ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı bileğkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde nokta meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemeçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram kontaksı istediği bağırsakin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi ççalmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişkazançlı farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nasıl Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat bağırsakin ne günah ki çok bir araba erkân bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir araba payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye haddizatında sair kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğkârtirin ve çabucak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz bileğkârtiğinde yahut kullanıcı adınız bileğkârtiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğkârtirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkârtiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazı “bileğkârikliği geri tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma ekseri saldırganlar e-posta adresini bileğkârtirdiği bağırsakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?