İzmir Apartman Yönetimi

Eylül 21, 2023 Yazarı admin 0

Bu kompozitşık gidişat ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, şişko konutların üzerine insanoğluın eskisi denli muhabere zarfında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya ulaşınca yaşanmış olan bu kargaşa zeminının düzene girmesi sinein binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu dümen ile baş başa apartman sinein bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi sinein ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna rabıtalı ertelenmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa ocak sahibi ve mevki sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, onarımı ve tedbirleri karşı bütün yetkilere sahiptir.

· Genel dümen nöbetleri, temizlik ve hizmet nöbetleri, asansör, kalorifer, canlılık, emniyet ve sigorta nöbetlerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün hizmet, onarım, temizlik ve gayrı giderler sinein apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri sinein maddi dayak aldatmaır.

· Umum gelir ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplanmış yaşam alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi nöbetleri dışında diğer bir nöbete saat ayıramamalarının kocaman bir mesele olması yanünden apartmanda yaşayan kişilerin çoğu kez bu tür yöneticilik nöbetleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması lakin zorunlu olan bu durumu yapmaları çoğu kez apartman evetşantısında sorunlara tarz açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ongun eden bir durumdur. Bitirme maliklerinin bu süreci emeksiz bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mahir kişilerden dayak aldatmaıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve mahir kişiler aracılığıyla strüktürlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Henüz muntazam, otoriter ve sağlıklı bir şekilde dümen katkısızlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği karşı sertifika programları bulunmaktadır. Terbiye aldatmaınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da kocaman bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir